ArCon - vizuální architektura

ArCon je vysoce interaktivní vizuální nástroj pro projektování a vizualizace. Funkcionalita ArConu je postavena nejen na požadavcích a reálných potřebách uživatelů z řad architektů, projektantů a návrhářů interiérů, ale zohledňuje také i potřeby uživatelů v realitní a developerské činnosti. Zajímavé možnosti nabízí ArCon výrobcům a prodejcům nábytku, sanitárních předmětů, obkladů, dlažeb, vestavěných skříní, krbů a interiérových doplňků.

ArCon využívá technologie Direct-X, která se vyznačuje extrémně vysokou rychlostí při práci v prostoru. Uživateli doslova umožní pohyb po navrhovaném prostoru v reálném čase. Pocit virtuální reality je podpořen i přístupnou editací stavebních elementů přímo v 3D prostoru.

Rozšiřující moduly:

SimLab Composer

> SimLab Composer

SimLab Composer je 3D vizualizační software určený architektům, interiérovým designerům, designerům výrobků, web designérům, vývojářům. Umožňuje načíst .3DS soubor z ArConu a vytvořit vizualizaci, animaci, virtuální realitu.

> CABINET pro ArCon

CABINET pro ArCon je určen k parametrickému návrhu vestavěných skříní, jak rovných tak i zkosených. Vestavěné skříně se sestavují průvodcem, na jehož konci se dle parametrů vygeneruje celá skříň ve 3D. Pro další individuální úpravy program poskytuje parametrickou tvorbu volných desek (parametrická definice úprav rohů), zásuvek (kompletní 3D model s možností parametrických úprav jednotlivých dílů), dveří (definice dělení, zkosení, rámů a výplní a to vše parametricky ve 3D) a vnitřní zástavby (rozměr, dělení na moduly, umístění zásuvek a polic).

> KUCHYŇ pro ArCon

Program zásadním způsobem mění formy prodeje kuchyní. V konkrétním prostoru, podle představ zákazníka, umožní vytvářet libovolnou sestavu spolu s doplňky. Výstup ve formě vizualizací , pohledů, cenové kalkulace a montážního nákresu zajišťuje efektivní zvládnutí obchodního případu. Součástí dodávky je program který umožňuje vkládání objektů, výměnu textur a objektů, předběžnou kalkulaci, montážní plány a 3D modely sortimentu včetně povrchových úprav. Kuchyň pro ArCon efektivně využívá moderních informačních technologií.

> TILER pro ArCon

je komplexním řešením grafického návrhu pokládky obkladů a dlažeb. Můžete jej použít pro přípravu realizace pokládky (2D), nebo na návrh ve 3D za pomocí programu ArCon. Databáze obkladů a dlažeb, které program používá, lze editovat a vytvářet. Standardně obsahuje dodávka databázi sortimentu společnosti Lasselsberger.

> CAMINUS pro ArCon

CAMINUS pro ArCon zásadním způsobem mění podporu prodeje krbových kamen. V konkrétním prostoru, podle představ zákazníka, umožní vytvářet libovolnou sestavu spolu s doplňky. Výstup ve formě vizualizací, pohledů, cenové kalkulace a montážního nákresu zajišťuje efektivní zvládnutí obchodního případu. Program umožňuje vkládání objektů, výměnu textur a objektů, předběžnou kalkulaci, montážní plány a 3D modely sortimentu včetně povrchových úprav.

> MONUMENTO pro ArCon

Monumento pro ArCon nabízí originální možnosti prezentace a zpracování objednávky pro zákazníka, od nápisu až po vizualizaci hrobu s okolní zahradní úpravou. Veškeré změny a výměny - tvar náhrobku, materiál, nápisy a doplňky provádíte v reálném čase při jednání se zákazníkem. Výsledný 3D návrh zákazníkovi prezentujete formou vizualizace, nákresů a dokonce interaktivního 3D modelu.


AEC-DATA - 3D objekty ke stažení

AEC-DATA - 3D objekty ke stažení

Na serveru www.aec-data.com proběhla k 6.6.2011 inovace v systému stahování. 3D server poskytuje okolo 15.000 výrobků pro 3D grafický systém ArCon (.aco .acg) převážně od výrobců z oblasti vybavení interiérů. Nyní můžete pomocí programu AEC-DATA download hromadně stahovat jednotlivé série do svého ArConu a máte jistotu že se stáhnou i potřebné textury a skupiny.


Navštivte server www.aec-data.com


Ukázka práce s ArConem

Animovaná prezentace zobrazuje vytváření dispozice domu ve 3D s využitím nástrojů ArConu a podkresu v DWG/DXF formátu. Další ukázky zobrazují možnosti ArConu a rozšiřujících maker při vybavení interiérů.

Prohlédnout ukázku: ArCon: kreslení prostorů a podkroví
Prohlédnout ukázku:
ArCon: kreslení prostorů a podkroví
Prohlédnout ukázku: ArCon: vytvoření koupelny
Prohlédnout ukázku:
ArCon: vytvoření koupelny
Prohlédnout ukázku: ArCon: konstrukce desky
Prohlédnout ukázku:
ArCon: konstrukce desky
Prohlédnout ukázku: ArCon: konstrukce podesty
Prohlédnout ukázku:
ArCon: konstrukce podesty
Prohlédnout ukázku: ArCon: konstrukce střechy
Prohlédnout ukázku:
ArCon: konstrukce střechy
Prohlédnout ukázku: ArCon: konstrukce vikýře a střešních oken
Prohlédnout ukázku:
ArCon: konstrukce vikýře a střešních oken
Prohlédnout ukázku: ArCon: materiály
Prohlédnout ukázku:
ArCon: materiály
Prohlédnout ukázku: ArCon: kreslení stěn numerickým zadáváním
Prohlédnout ukázku:
ArCon: kreslení stěn numerickým zadáváním
Prohlédnout ukázku: ArCon: úpravy stěn
Prohlédnout ukázku:
ArCon: úpravy stěn
Prohlédnout ukázku: ArCon: využití DWG/DXF souboru
Prohlédnout ukázku:
ArCon: využití DWG/DXF souboru
Prohlédnout ukázku: ArCon: návrh kanceláře
Prohlédnout ukázku:
ArCon: návrh kanceláře
Prohlédnout ukázku: ArCon: použití dveří Sapeli
Prohlédnout ukázku:
ArCon: použití dveří Sapeli

Ukázka práce s rozšiřujícímy moduly pro ArCon


TILER pro ArCon
Pokládka obkladů

KUCHYŇ pro ArCon
Automatizované výměny úchytek

CABINET pro ArCon
Overface na posuvných dveřích

CAMINUS pro ArCon
Krb s kachlovými prvky

ArCon - Vizuální architektura ArCon - Vizuální architektura ArCon - Vizuální architektura ArCon - Vizuální architektura ArCon - Vizuální architektura
Tiler pro ArCon Tiler pro ArCon Kuchyň pro ArCon Cabinet pro ArCon Caminus pro ArCon
Výrobce ArConu: ELECO building on technology
Distributor: SOFTconsult spol. s r.o.